Koniecznie zajrzyj do naszego przewodnika po atrakcjach!
Poniżej, przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najczęściej odwiedzanych atrakcji w naszej okolicy.
Prócz zdjęć i opisów znajdziesz tu również informacje o odległości do pokonania oraz wskazówki jak dojechać.
Spis pozostałych aktywności znajdziesz w zakładce Aktywnie.
Daj nam znać, jeśli znasz miejsce, które powinno dołączyć do tej listy!
Duża piaszczysta plaża z pomostem oraz dostępem do pełnej infrastruktury: pryszniców, przebieralni, toalet. W sezonie letnim plaża jest strzeżona, posiada wyznaczony obszar dla najmłodszych użytkowników i odpłatną zjeżdżalnie wodną. W pobliżu znajduje się strefa gastronomiczna, wynajem sprzętu wodnego oraz szereg atrakcji dla najmłodszych. Miejsce tętniące życiem w sezonie letnim.
Jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski. Jego powierzchnia obejmuje obszar 4613,04 ha. Na terenie Parku znajduje się 21 jezior, a najpopularniejszym ciekiem wodnym jest Struga Siedmiu Jezior i jeziora lobeliowe.
Basen sportowy i rekreacyjny wraz z jacuzzi, brodzikiem dla dzieci oraz różnego rodzaju saunami.
Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w Chojnicach stanowiąca istotny element zabudowań obronnych miasta. Zbudowano ją w XIV wieku.
Najstarszy kościół w mieście w stylu gotyckim w którym zachowała się barokowa chrzcielnica, w kształcie kielicha, z początku XVIII wieku.
Malowniczy i zabytkowy rynek z neogotyckim Ratuszem Miejskim, otoczony kamienicami z pięknymi fasadami. Na środku stoi fontanna z figurami kobiet nawiązująca do klasycyzmu.
Idealne rozwiązanie na spędzenie czasu wolnego. Poznamy tu roślinność okolicznych lasów, posłuchamy dźwięków natury i poznamy historię Chojnic.
Miejski park usytuowany nieopodal starego rynku to miejsce na relaks i spacer po ścieżkach ogrodu, pomiędzy 3 stawami i drzewami. Znajdują się tam place zabaw, skatepark, miejsca do wędkowania, bulodrom oraz ogródek letni na wodzie.
Muzeum regionalne nie tylko do poznania tradycji i historii regionu, ale także okazja do odpoczynku na świeżym powietrzu wśród odgłosów natury. To zbiór przedmiotów codziennego użytku odzwierciedlających dawne życie na ziemi zaborskiej, kolekcja koszyków do szklanek i przylegający do muzeu ogród.
Kompleks obejmuje 10 kręgów kamiennych i 29 kurhanów rozmieszczonych na powierzchni 17 hektarów na terenie rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego. Opisany jako stare cmentarzysko plemion przybyłych ze Skandynawii.
Cmentarzysko Gotów na Kaszubach znajdujące się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego przez które, wśród kurhanów i kregów, prowadzi ścieżka kulturowa.
Unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej polegający na bezkolizyjnym skrzyżowaniu dwóch cieków wodnych. Budowla ma 75 metrów długości co czyni ją najdłuższy biekt tego typu w Polsce.
Skansen w którym przedstawiono architekturę ludową z XVII-XIX wieku. Ponad 50 obiektów dworków, obejść czy zagród chłopskich.
Zamek krzyżacki położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości zamek Zakonu, w którym obecnie znajduję się muzeum regionalne ze zbiorami gromadzonymi na przestrzeni wielu lat przez wielbicieli regionu.
Gotycki zamek krzyżacki z XIV i XV wieku będący początkowo siedzibą prokuratora krzyżackiego, a następnie własnością książąt pomorskich. Obecnie w zamku bytowskim mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie, hotel, restauracja, a także klub bilardowy.
Wieża z której można zobaczyć i częściowo poznać skutki nawałnicy z 2017 roku. Znajdują się tam również tablice informacyjne z których można dowiedzieć się więcej na ten temat.
Obiekt architektoniczny i edukacyjny, stanowiący niegdyś miejsce, w którym wyłuszczano nasiona z szyszek leśnych. Zwiedzanie jest bezpłatne.
Neoklasycystyczny dwór w Jarcewie, otoczony parkiem, z w pierwszej połowie XIX wieku, przy którym znajdują się zachowane budynki folwarczne: mleczarnia, stodoła, gorzelnia i stajnia z XIX wieku.
Budynek muzeum przyrodniczego wraz z Zagrodą Pokazową Zwierząt i budynkiem dydaktycznym.
Raciąż to wieś, w której została zrekonstruowana średniowieczna osada. Brama wjazdowa, wizualizacja zabudowań oraz oznaczenie miejsc, gdzie znajdowały się obwarowania i cmentarzysko opatrzone są tablicami informacyjnymi, na których przybliżono dzieje grodzisk.
„Przyjeżdżajcie, idźcie w krzaki, obejrzyjcie sobie ptaki”. Wioska tematyczna w której można podziwiać nie tylko przydrożne Muzeum Ptaka składające się z ośmu rzeźb, lecz także wystawy malarskie i fotograficzne.
Otrzymasz dostęp do aktualnych ofert i promocji.
© Hotel Na Skarpie 2025